| Model Number: | JH-UHB240W-82F |
| Item Name: | 16 in. Round 700-Watt Equivalent Integrated LED Dimmable Black High Bay Light 3000K/4000K/5000K |
| LED Brand: | J&H LED |
| Input Voltage: | 277 V |
| Power Consumption: | Selectable wattage settings (240W, 200W, and 150W) |
| Initial Lumen: | 32400 |
| Color Temperature: | Selectable 3K/4K/5K |
| Color Rendring Index: | 70 |
| Protection Rating: | Damp Rated (Covered Outdoor), Dry Rated (Indoor) |
| Dimension: | 16.14" x 16.14" x 7.54" |
| Product Weight: | 12 lb |
| Housing Color: | Black |
| Surface Finished: | Black |
| Warranty: | 5 years |
| Certification: | ETL Certified, ETL Listed |




