$88.35
313 in stock
| Model Number: | JH-VTL40W-54C |
| Item Name: | 4 ft. 100-Watt Equivalent Integrated LED White Vapor Tight 5680 Lumens Commercial High Bay Light |
| LED Brand: | J&H LED |
| Input Voltage: | 120 V |
| Power Consumption: | 40W |
| Efficiency: | 142m/W |
| Initial Lumen: | 5680 |
| Color Temperature: | Selectable 3000, 4000, 5000 |
| Beam Angle: | 118 |
| Color Rendring Index: | 80+ |
| Dimension: | 48" x 5" x 3.87" |
| Product Weight: | 4 lb |
| Housing Color: | White |
| Surface Finished: | White |
| Warranty: | 5 years |
| Certification: | ETL Listed |