| Model Number: | JH-UFO150W-95A |
| Item Name: | 11 in. Black Integrated LED Dimmable High Bay Light at 22500 Lumens 3000K/4000K/5000K |
| LED Brand: | J&H LED |
| Power Consumption: | 150W |
| Initial Lumen: | 22500 |
| Color Temperature: | Selectable 3000, 4000, 5000 |
| Color Rendring Index: | 70 |
| Protection Rating: | Damp Rated (Covered Outdoor), Dry Rated (Indoor) |
| Dimension: | 10" x 10" x 5.9" |
| Product Weight: | 3.7 lb |
| Housing Color: | Black |
| Surface Finished: | Black |
| Warranty: | 5 years |
| Certification: | ETL Certified, ETL Listed |




