$77.81
192 in stock
| Model Number: | JH-NWP20W-27R |
| Item Name: | 150-Watt Equivalent Integrated Dimmable LED Bronze Outdoor Wall Pack Light Full Cutoff 3000K/4000K/5000K |
| LED Brand: | J&H LED |
| Power Consumption: | Selectable 20W, 15W, and 10W |
| Initial Lumen: | 2400 |
| Color Temperature: | Selectable 3000, 4000, 5000 |
| Beam Angle: | 120 |
| Color Rendring Index: | 70 |
| Protection Rating: | Rust Resistant, Water Resistant, Weather Resistant |
| Dimension: | 8" x 6.5" x 3" |
| Product Weight: | 2.8 lb |
| Housing Color: | Bronze |
| Surface Finished: | Bronze |
| Warranty: | 5 years |
| Certification: | ETL Certified, ETL Listed |



