$217.85
125 in stock
| Model Number: | JH-RWP120W-82F |
| Item Name: | 1050-Watt Equivalent Integrated LED Bronze Dimmable Outdoor Wall Pack Light, Selectable CCT 3000K/4000K/5000K |
| LED Brand: | J&H LED |
| Power Consumption: | Selectable wattage settings (120W/96W/72W) |
| Initial Lumen: | 15600 |
| Color Temperature: | Selectable 3000, 4000, 5000 |
| Beam Angle: | 120 |
| Color Rendring Index: | 70 |
| Protection Rating: | Rust Resistant, Water Resistant, Weather Resistant |
| Dimension: | 9.15" x 9.15" x 7.5" |
| Product Weight: | 10.5 lb |
| Housing Color: | Bronze |
| Surface Finished: | Bronze |
| Warranty: | 5 years |
| Certification: | ETL Certified, ETL Listed |



