$114.50
58 in stock
| Model Number: | JH-UFO200W-95A |
| Item Name: | 12 in. Black Integrated LED Dimmable High Bay Light at 30000 Lumens 3000K/4000K/5000K |
| LED Brand: | J&H LED |
| Input Voltage: | 120/277 V |
| Power Consumption: | 200W |
| Initial Lumen: | 30000 |
| Color Temperature: | Selectable 3000, 4000, 5000 |
| Color Rendring Index: | 70 |
| Protection Rating: | Damp Rated (Covered Outdoor), Dry Rated (Indoor) |
| Dimension: | 11.8" x 11.8" x 6.9" |
| Product Weight: | 4.5 lb |
| Housing Color: | Black |
| Surface Finished: | Black |
| Warranty: | 5 years |
| Certification: | ETL Certified, ETL Listed |



