| Model Number: | JH-UHB150W-82F |
| Item Name: | 13 in. Round 450-Watt Equivalent Integrated LED Dimmable Black High Bay Light 5000K |
| LED Brand: | J&H LED |
| LED Color: | Daylight |
| Input Voltage: | 120/277 V |
| Initial Lumen: | 20250 |
| Color Temperature: | Selectable 3K/4K/5K |
| Color Rendring Index: | 70 |
| Protection Rating: | Damp Rated (Covered Outdoor), Dry Rated (Indoor) |
| Dimension: | 13.18" x 13.18" x7.36" |
| Product Weight: | 9 lb |
| Housing Color: | Black |
| Surface Finished: | Black |
| Warranty: | 5 years |
| Certification: | ETL Listed |



