$51.81
162 in stock
| Model Number: | JH-PLGWGL-52L |
| Item Name: | 9 in. 6-Watt Wall Light Sconce |
| LED Brand: | J&H LED |
| LED Color: | Warm, Neutral and Daylight |
| Input Voltage: | 100-277 V |
| Power Consumption: | 6W |
| Initial Lumen: | 420 |
| Color Temperature: | 2700K, 4000K, 5000K |
| Beam Angle: | 120 |
| Color Rendring Index: | 80+ |
| Lifespan: | 50,000 Hours |
| Protection Rating: | IP65 |
| Dimension: | 9.75" x 3.375" x 3.125" |
| Product Weight: | 4 lb |
| Packing: | 1-Pack |
| Housing Color: | Gray |
| Warranty: | 5-year |
| Certification: | ETL Listed |